Početna > Vesti>

Promocija Kulture br. 135

Promocija najnovijeg broja 135 časopisa Kultura u izdanju Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka biće održana u utorak 2. oktobra u 15 časova u Svečanoj sali Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Tema ovog broja časopisa za teoriju i sociologiju kulture i kulturnu politiku su Digitalne medijske tehnologije, društvo i obrazovanje.

Na promociji će govoriti urednice teme ovog broja prof. dr Vladislava Gordić Petković i mr Jelena Kleut, kao i autori tekstova prof. dr Milica Andevski i prof. dr Rade Veljanovski. Tema Digitalne tehnologije, društvo i obrazovanje sadrži radove koji se mogu svrstati u tri celine: prilozi analizi obrazovanja u digitalnom dobu, prilozi proučavanju odnosa društva prema novim tehnologijama i pregled specifičnosti digitalne televizije.