Početna > Vesti>

SAKURA STIPENDIJE

U cilju promovisanja izučavanja svih aspekata japanskog društva i kulture u Republici Srbiji i jačanja srpsko-japanskog prijateljstva, otvoren je konkurs za dodelu pet stipendija u iznosu od po 200.000 dinara za izradu istraživačkog rada na temu u vezi sa Japanom.

Pravo učešća na konkursu imaju:
Studenti osnovnih, postdiplomskih i doktorskih studija akreditovanih univerziteta u Republici Srbiji i istraživači koji nisu u stalnom radnom odnosu.

Za učešće na konkursu potrebno je napisati predlog istraživačkog rada na temu u vezi sa Japanom prema obrascu za prijavu na ovom sajtu, iz jedne od sledećih oblasti:
1. Društvenih i humanističkih nauka (ekonomije, prava, političkih nauka, filozofije, japanskog jezika i književnosti),
2. Kulture i umetnosti,
3. Kaizen menadžmenta.

Više informacija na sajtu: www.sakurastipendije.rs

Konkurs je raspisan u saradnji sa: JT International Marketing and Sales d.o.o. Beograd, u sastavu Japan Tobacco International grupe, Ambasadom Japana u Republici Srbiji, Konferencijom univerziteta Srbije (KONUS) i Studentskom konferencijom univerziteta Srbije (SKONUS).