Početna > Vesti>

(NS LingColl)

27 December 2011
Room 48/I

Lingvisticki  kolokvijum pod naslovom Novi Sad Linguistic Colloquium održaće se u organizaciji Odseka za anglistiku 27. decembra 2011. godine.

Skup obuhvata osam polučasovnih izlaganja, koji predstavljaju rezultate individualnih istraživanja iz oblasti teorijske lingvistike, neurolingvistike i korpusne lingvistike,  kao jednu polučasovnu diskusiju opšteg karaktera.

Pored istraživača s Odseka za anglistiku, na skupu će učestvovati studenti osnovnih, masterskih i doktorskih  studija iz lingvistike s Univerziteta u Konetikatu (University of Connecticut), Univerziteta u Hroningenu (University Groningen), Univerziteta u Potsdamu (University of Potsdam) i Univerziteta u Novom Sadu. Cilj skupa je razmena iskustava u savremenim lingvističkim istraživanjima.

Program skupa (pdf)