Početna > Vesti>

Uručena priznanja Crvenog krsta Novog Sada

Filozofski fakultet najhumanija sredina

Povodom 14.juna Svetskog dana dobrovoljnih davalaca krvi u Gradskoj kući u Novom Sadu uručena su plakete i priznanja višestrukim dobrovoljnim davaocima krvi, kao i ustanovama i organizacijama koje su dale veliki doprinos u toj oblasti. Filozofski fakultet u Novom Sadu poneo je priznanje najhumanije sredine, jer je čak 10% studenata i zaposlenih dalo dragocenu tečnost. U ime fakulteta priznanje je primio doc.dr Vladimir Barović, predsednik univerzitetske organizacije Crvenog krsta, koji je tom prilikom istakao kako se na Filozofskom fakultetu studenti ne uče samo stručnim znanjima, već i humanističkim vrednostima i principima. Član gradskog veća zadužen za zdravstvo prof.dr Aleksandar Kiralj, nakon uručivanja priznanja je naglasio kako je naš grad poznat po doborovoljnim davaocima krvi, i da smo po tim merilima premašili čak i neke razvijene evropske zemlje. Svim dobitnicima priznanja biranim rečima zahvalila se dr Mirjana Govorčin, predsednica gradske organizacije Crvenog krsta, koja je istakla značaj dobrovoljnog davalaštva krvi za razvoj zdravstvene kulture u našoj sredini, dok se u ime svih nagrađenih pojedinaca i ustanova zahvalio Vladimir Barović.