Početna > Vesti>

Poseta gospodina Filipa Sovažoa Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu

Gospodin Filip Sovažo (Philippe Sauvageau), predsednik Međunarodnog sajma knjiga u Kvebeku i dugogodišnji direktor Nacionalne biblioteke Kvebeka posetio je Filozofski fakultet 26. oktobra 2010. godine. Tom prilikom gospodin Sovažo je u pratnji prof. dr Pavla Sekeruša, prorektora za nauku i međunarodnu saradnju, posetio seminarsku čitaonicu Odseka za romanistiku gde su ga ugostili prof. dr Ljiljana Matić, redovna profesorka na Odseku za romanistiku, doc. dr Tamara Valčić-Bulić, zamenica šefa Odseka i Vladan Živković, bibliotekar. Gospodin Sovažo je u okviru svoje posete Univerzitetu posetio rektorat i Centralnu biblioteku Univerziteta. Posetu su organizovali Sajam knjiga u Beogradu, Kanadska ambasada u Beogradu i Kancelarija za međunarodnu saradnju UNS-a.