Razmena studenata
  Campus Europae
  Ceepus

Početna > Međunarodna saradnja > Novosti >

Dan dobrodošlice za studente na razmeni Filozofskog fakulteta

Description: cropped 1.jpg

U sredu, 5. oktobra 2016, održan je Dan dobrodošlice za studente na razmeni na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu. Uz predstavnike Kancelarije za međunarodnu saradnju i akademske koordinatore za studente na razmeni, sastanku je prisustvovalo 15 studenata na razmeni iz Letonije, Srbije, Italije, Hrvatske, Nemačke, Grčke, Poljske i Češke. Nakon uvodne reči i detaljnog upoznavanja studenata sa obavezama na Fakultetu, studenti su dobili kratak pregled informacija o studiranju na Filozofskom fakultetu, ali i korisne informacije o studentskom životu u Novom Sadu.

Description: cropped 2.jpgDescription: cropped 3.jpg

Organizovana je igra potrage za blagom, gde su studenti u parovima imali zadatak da što pre otkriju odgovore na dvanaest zadatih pitanja u vezi sa Fakultetom i njegovom istorijom, a najbolja i najbrža tri tima bila su nagrađena.
S obzirom da studenti na razmenu dolaze u toku čitave godine, očekuje se dolazak još većeg broja studenata iz raznih zemalja sveta.